Kívánni sem lehet jobb vasárnapi ebédet, mint egy jól elkészített kacsacomb rozmaringosan párolt vöröskáposztával! A képen látható ételt Alíz készítette.
Elkészítési idő: 1,5 óra. Igazi ünnepi fogás, ami díszes ebédek vagy vacsorák főétele lehet.
Rozmaringos kacsacomb: 4 kacsacomb, só, bors, 1-2 rozmaringágacska, fokhagymapor, 1 fej hagyma, 1 sárgarépa, 1-2 alma, 1-2 dl száraz fehérbor.
Párolt vöröskáposzta: 1 kis fej vöröskáposzta, 1-2 evőkanál kacsazsír, 1 evőkanál cukor, 1-2 evőkanál ecet, só, bors, őrölt kömény ízlés szerint.
1. A kacsacombot megtisztítjuk az esetleges tokoktól, megmossuk, törlőpapírral leitatjuk, a vastagabb, zsíros részét négyzet alakban éles késsel bemetsszük, sózzuk, borsozzuk, meghintjük fokhagymaporral. A zöldségeket megpucoljuk, a hagymát és a sárgarépát karikára vágjuk. Az almát megmossuk és héjastól négybe vágjuk, a magházát kivesszük. A vöröskáposztát nagy kockára vágjuk.
2. A kacsacombot egy serpenyőben előbb a bőrös felén, aztán a másik oldalán is megpirítjuk.
3. A kacsacomb kiolvadt zsírjával kikenünk egy tepsit, belefektetjük a kacsacombokat, köréje szórjuk a sárgarépa- és hagymakarikákat, valamint az almacikkeket; teszünk a tepsibe még egy-két rozmaringágacskát és aláöntjük a fehérbort. Alufóliával lefödjük és előmelegített sütőben megsütjük.
4. Amíg a kacsacomb sül, elkészítjük a párolt vöröskáposztát: a kacsazsírban karamellizáljuk a cukrot, hozzáadjuk a káposztát, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk őrölt köménnyel, kevés ecetet adunk hozzá, és fedő alatt lassú tűzön a saját levében megpároljuk.
5. A sült kacsacombot a párolt káposztával és a vele együtt sült zöldséggel tálaljuk.
Jó tudni!
• A kacsacomb sütéséhez nem kell zsír, mert a saját, azonnal kiolvadó zsiradékja bőven elég a sütéshez.
Jó étvágyat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése